آسانا در یوگا

به حرکات بدنی و فیزیکی یوگا “آسانا” گفته می شود. در این بخش از مباحث آموزش یوگا شما را بیشتر با فسلفه وجودی پشت آن آشنا خواهیم کرد.

آسانا در یوگا

جالبه بدونید که آسانا ها الهام گرفته از حالتها و حرکتهای بدنی حیوانات هستند. زیرا حیوانات از روی غریزه، هماهنگی و تعادل با محیط را می دانند. بدنشان بطور ناخوداگاه ترشحات هورمونی را در فیگورها و وضعیتهای مختلف کنترل می کند. و از آنها در برابر چالش های طبیعت محافظت می کند.

علیرغم اینکه آسانا ها بر روی بدن فیزیک و جسم ما اجرا می شوند. اما تاثیر فوق العاده ای که روی ذهن می گذارند، هماهنگی که بین ذهن و جسم ایجاد می کنند، غیرقابل انکار است.

تنش ها و استرس های زندگی روزمره بصورت گره هایی در عضلات ما باقی می مانند. و شاید جالب باشد که بدانید هر گره عضلانی یک معادل در ذهن دارد و برعکس.

با انجام حرکات فیزیکی(آساناها) گره های عضلات باز می شوند. و با انجام مراقبه، مدیتیشن،پرانایاما، شات کارما گره های ذهنی از بین می روند.

باز شدن گره ها، یعنی آزاد شدن انرژی های انباشته شده ی بدن. ازاد شدن انرژی های انباسته بعنی افزایش توان جسمی و روحی، یعنی افزایش توان و اعتماد در تمام ابعاد زندگی

و این است اعجاز “یوگا”

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *